به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا که از سوی رسانه‌ها پیروز انتخابات جنجالی نوامبر معرفی شده، سه شنبه در اظهاراتی گفت، ایالات متحده آماده رهبری مجدد در عرصه جهانی است.

نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا که از سوی رسانه‌ها پیروز انتخابات جنجالی نوامبر معرفی شده، سه شنبه در اظهاراتی گفت، ایالات متحده آماده رهبری مجدد در عرصه جهانی است.

 جو بایدن نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا که از سوی برخی رسانه های جریان اصلی ایالات متحده پیروز انتخابات نوامبر اعلام شده، سه شنبه گفت: آمریکا آماده خواهد بود تا بار دیگر در عرصه جهانی رهبری کند. واشنگتن آماده همکاری مشترک با متحدانش برای حل و فصل مشکلات و چالش های بین‌المللی است.

بر اساس این گزارش، بایدن با سیاست های دولت ترامپ موسوم به “اول آمریکا” به شدت مخالفت کرده است.

بایدن با معرفی تیم امنیت ملی و سیاست خارجی کاخ سفید، ابراز تمایل کرده است تا پس از به قدرت رسیدن در ۲۰ ژانویه، ایالات متحده را از سیاست های یکجانبه گرایانه دولت ترامپ دور کند.

بایدن همچنین گفته است که برنی سندرز و الیزابت وارن دو رقیب دموکرات و لیبرالش در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در ترکیب کابینه‌اش جایی نخواهند داشت.

سیاست های ترامپ طی ۴ سال گذشته موجب تنش در روابط ایالات متحده با اروپا و سایر متحدانش در سراسر جهان شده است. رویکرد ترامپ در قبال ناتو و روابط تجاری و خروج از پیمان های بین‌المللی و روابط گرم با رهبران اقتدارگرا بخشی از سیاست های خارجی دولت آمریکا طی سال های اخیر به شمار می رود.

بایدن در ادامه اظهاراتش در مراسمی در ویلمینگتون افزود: این تیمی است که این واقعیت را بازتاب می دهد که آمریکا بازگشته است، آمریکا آماده رهبری مجدد جهان است، نه عقب نشینی و دور شدن از آن، آمریکا بار دیگر آماده مقابله با دشمنان ما است و نه رد کردن و مخالفت با متحدان مان. ما آماده ایستادگی برای حمایت از ارزش های مان هستیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.