به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

گفتگوی تسنیم با رئیس دیوان محاسبات|پیشنهادهای مشخص بذرپاش برای شفافیت بودجه۱۴۰۰/ دولت برای «رابطه مالی دولت‌ونفت» لایحه بدهد

گفتگوی تسنیم با رئیس دیوان محاسبات|پیشنهادهای مشخص بذرپاش برای شفافیت بودجه۱۴۰۰/ دولت برای «رابطه مالی دولت‌ونفت» لایحه بدهد

رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور عدم توازن، عدم شفافیت و عدم جامعیت را ۳ آسیب مهم بودجه‌ریزی کشور دانست و برای شفافیت بودجه ۱۴۰۰ خواستار ارائه لایحه «رابطه مالی دولت و نفت» با رویکرد قطع وابستگی بودجه به نفت شد.

 رفته رفته به نیمه آذر ماه و زمان ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم. این لایحه آخرین لایحه بودجه سنواتی دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی است. یکی از موضوعاتی که در سالهای اخیر به‌شدت مورد توجه قرار گرفته است بحث اصلاح ساختار بودجه در کشور می‌باشد.

هم‌اکنون هرچند بخشی از برنامه اصلاح ساختار در شورای هماهنگی سران قوا تصویب شده است، اما ظاهراً چالشهایی در مسیر ارائه بودجه ۱۴۰۰ با لحاظ شدن ضوابط اصلاح ساختار بودجه وجود دارد.
در ادامه طی گفتگویی با مهرداد بذرپاش، رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور چالشهای نظام بودجه‌ریزی ایران و پیشنهادهای عملیاتی برای عبور از این موانع را به بحث گذاشته و در انتها نیز سؤالاتی در خصوص راهکار بهبود عملکردِ بودجه‌ای شرکتهای دولتی مطرح شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.