به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

چه کسی وزیر خارجه در دولت بایدن خواهد شد؟

چه کسی وزیر خارجه در دولت بایدن خواهد شد؟

 ممکن است تونی بلینکن ، دیپلمات و متحد دیرینه بایدن این سمت را عهده دار شود. این اطلاعات توسط یکی از مقامات سابق دولت باراک اوباما، چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا تأیید شد. نامزدهای دیگر سناتورها کریس کوز و کریس مورفی ، ویلیام برنز، معاون سابق وزیر امور خارجه و سفیر پیشین در روسیه و سوزان رایس ، مشاور سابق امنیت ملی اوباما هستند.

خاطرنشان می شود که انتصاب رسمی وزیر خارجه آمریکا هفته آینده اعلام خواهد شد.

بایدن ۱۲ نوامبر رئیس ستاد کاخ سفید را منصوب کرد. رون كلاین این سمت را عهده دار خواهد شد كه زمانی كه بایدن سناتور و سپس معاون رئیس جمهور بود، ریاست  دفتر این سیاستمدار را بر عهده داشت. پیش از این ، دموکرات ها تیمی را برای انتقال قدرت تشکیل دادند. در مجموع ۵۰۰ متخصص در این گروه عضویت دارند.

انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده در تاریخ ۳ نوامبر برگزار شد. شمارش آرا و روند رسیدگی به این موضوع هنوز ادامه دارد اما طبق اطلاعات اولیه ، بایدن پیروز شده و بزرگترین رسانه های آمریکایی این خبر را اعلام کردند با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی  ادعا می کند که انتخابات هنوز به پایان نرسیده است و تعدادی از دادخواست ها را به مراجع قضایی تقدیم کرده که بسیاری از آنها رد شده است. تعدادی از رهبران کشورهای گوناگون جهان پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا را تبریک گفته اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.