به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

چهار سال زندان برای رئیس سابق فدراسیون برزیل

چهار سال زندان برای رئیس سابق فدراسیون برزیل

چهار سال زندان برای رئیس سابق فدراسیون برزیل

خوزه ماریا مارین، رئیس سابق فدراسیون فوتبال برزیل که به اتهامات فساد مالی مربوط به رسوایی رشوه در فیفا محاکمه می‌شد، از سوی دادگاه مجرم شناخته شده و به چهار سال زندان محکوم شد.

 

به گزارش “ورزش سه”، مارین ۸۶ساله در ماه دسامبر گذشته از سوی یک دادگاه فدرال آمریکایی به شش اتهام فساد مالی از جمله اخاذی، کلاهبرداری اینترنتی، پولشویی و ارتشا متهم شده بود. بنا بر اعلام دادستانی، آقای مارین در زمانی که ریاست فدراسیون فوتبال برزیل را به عهده داشت با دریافت رشوه، حقوق انحصاری رسانه‌ای و بازاریابی چندین  تورنمنت فوتبالی را به افراد و شرکت‌های ذینفع واگذار کرده بود.
بعد از گذشت چند ماه و با اثبات اتهامات، قاضی پاملا چن، قباضی دادگاه فدرال بروکلین نیویورک آقای مارین را به چهار سال زندان محکوم کرد. او همچنین به بازپرداخت ۳٫۳ میلیون دلار از رشوه‌هایی که دریافت کرده و همچنین پرداخت ۱٫۲ میلیون جریمه‌ی نقدی محکوم شد. قاضی چن درباره‌ی این پرونده گفت:” شخصی که امروز محکوم شد به دلیل حرص و آز دست به تخلفاتی جدی زده بود که نمونه‌ی بارز فساد اداری و مالی بود”. قاضی آقای مارین را مرد ثروتمندی خواند که نمی‌توانسته در مقابل پیشنهادهای رشوه مقاومت کند. قاضی چن همچنین اعلام کرد که هدفش از اعلام این حکم، فرستادن پیام برای مسئولین مشابه بوده تا حتی به فکر تکرار چنین تخلفات گسترده‌ای نیفتند.
خود آقای مارین در دادگاه بعد از شنیدن حکم محکومیت زندان خود گفت:” اگر شخص یا نهادی به خاطر اقدامات من متضرر شده من از آنها عذرخواهی می‌کنم. فوتبال همیشه عشق بزرگ زندگی من بوده ولی حالا این من هستم که سقوط می‌کنم. من مردی بدون آینده هستم. تنها نگرانی‌ام به خاطر همسرم است”.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.