به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

پرتاب موفق موشک جدیدی از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه

پرتاب موفق موشک جدیدی از سامانه دفاع ضدموشکی روسیه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای هوا-فضای این کشور صبح امروز (پنجشنبه) مجدداً موشک جدیدی را با موفقیت از سامانه دفاع ضد موشکی روسیه در منطقه نظامی ساری-شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان) پرتاب کردند.

وزارت دفاع فدراسیون روسیه، امروز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای هوا-فضای این کشور بار دیگر موشک جدیدی از سامانه دفاع ضد موشکی روسیه را در منطقه آموزش نظامی ساری-شاگان (در خاک جمهوری قزاقستان که در اختیار طرف روسی قرار دارد) با موفقیت مورد آزمایش قرار دادند.

طبق این گزارش، اوایل بامداد امروز (پنج شنبه) در منطقه آموزش نظامی ساری-شاگان (جمهوری قزاقستان)، خدمه رزمی نیروهای پدافند هوایی و موشکی نیروهای هوا-فضای روسیه با موفقیت پرتاب آزمایشی دیگری از موشک جدید سامانه دفاع ضدموشکی روسیه را انجام دادند و موشک شلیک شده با دقت مشخص به هدف تعیین شده اصابت کرد.

طبق گفته‌های ژنرال “آندری دمین” فرمانده هنگ یکم موشک‌های ضد هوایی و ضد بالستیک نیروهایی هوا-فضای روسیه، «سیستم دفاع ضد موشکی جدید پس از گذراندن یک سری آزمایشات، ویژگی‌های فنی قابل اعتماد خود را مورد تأیید قرار داده و واحدهای رزمی با موفقیت وظیفه پرتاب موشک جدید را انجام داده و با دقت مشخص هدف تعیین شده را هدف قرار دادند.»

پیش از این، وزارت دفاع روسیه در اواخر ماه اکتبر (اوایل آبان ماه) از پرتاب موفقیت آمیز موشک جدیدی از سیستم دفاع ضدموشکی خبر داده بود. این آزمایش نیز از سایت نظامی ساری-شاگان انجام شده بود.

سیستم دفاع ضد موشکی در حال حاضر هم در خدمت نیروهای هوا-فضای روسیه قرار دارد و برای محافظت از این کشور در برابر هر گونه حملاتی توسط تسلیحات هوایی، فضایی طراحی شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.