به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

پای هواپیمای ساخت برزیل هم به ایران باز شد

پای هواپیمای ساخت برزیل هم به ایران باز شد

چند ماه پس از اجرایی شدن برجام و آغاز مذاکره جدی شرکت‌ هواپیمایی ایرانی با هواپیماسازان بین‌المللی پس از نهایی شدن قراردادهای خرید هواپیما از سوی ایران‌ایر حالا دیگر شرکت‌ها نیز اقدامات خود برای خرید هواپیماهای جدید را نهایی می‌کند.

به گزارش ایسنا در کنار برنامه‌ریزی برای خرید هواپیماهای نو، سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌های داخلی اجازه داده نسبت به خرید هواپیماهایی که از نظر ایمنی و کیفیت شرایط مثبتی دارند و البته عمرشان به ۱۵ سال نمی‌رسد نیز اقدام کنند و در این راستا یکی از ایرلاین‌های داخلی نسبت به ورود چهار فرورند هواپیما دسته دوم با سن پایین اقدام کرده که احتمالا تا پایان سال به ناوگان کشور اضافه خواهند شد.

جدیدی مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش‌ایر اعلام کرده مذاکرات این شرکت برای خرید چهار فرورند هواپیمای سبک ام‌ برائر ۱۹۵ نهایی شده و این شرکت امیدوار است که این هواپیماها که ۱۰۸ صندلی دارند و از سوی کشور برزیل به بازار جهانی عرضه شده‌اند، تا پایان سال به ناوگان کشور اضافه شوند.

این شرکت اعلام کرده اصلی‌ترین هدف از خرید این هواپیماها تسهیل شرایط ارتباطی ۲۰ فرودگاه کشور با جزیره کیش خواهد بود که ظرفیت مسافرپذیری پایین‌تری نسبت به فرودگاه‌های بزرگ دارند و احتمالا هواپیماهای کوچک برای آنها کارساز می‌شود.

طبق اعلام این شرکت هواپیماهای خریداری شده ساخت سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ میلادی هستند.

پیش از این شرکت هواپیمایی ایران‌ایر مذاکرات خود برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای سبک از شرکت ایتالیایی ATR کلید زده بود که طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی مذاکرات برای نهایی کردن قرارداد آن به پایان رسیده و می‌توان امیدوار بود که تا پایان سال جاری چند فروند از این هواپیماها نیز به آسمان ایران برسد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.