به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

هدف گذاری ایجاد ۳۰ هزار شغل و صادرات سه و نیم میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی در هرمزگان

هدف گذاری ایجاد ۳۰ هزار شغل و صادرات سه و نیم میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: برای امسال ایجاد ۳۰ هزار شغل و صادرات سه و نیم میلیارد دلار کالاهای غیرنفتی در استان هدف گذاری شده است.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی هرمزگان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته با وجود تمامی مشکلات افزون بر دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی هرمزگان انجام شد.

وی با اشاره به وضعیت و اقدام های اقتصادی صورت گرفته در هرمزگان افزود: توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی در این استان با رفع موانع و همچنین فعال شدن بنادر کوچک صورت گرفت و برای سال جاری نیز سه و نیم میلیارد دلار صادرات کالای غیر نفتی را هدف گذاری کرده ایم.

استاندار هرمزگان تأکید کرد: همه باید در راستای رفع موانع صادرکنندگان تلاش کنیم، چون رونق و نشاط در حوزه صادرات به معنای فعال بودن تولید است.

همتی خاطرنشان کرد: در همایش فرصت های سرمایه گذاری هرمزگان بیش از ۲۴۰ تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران امضا شد که دستگاه‌های مرتبط باید به طور منظم اجرای آنها را پیگیری کنند.

وی تصریح کرد: برای سال جاری ایجاد ۳۰ هزار شغل جدید در هرمزگان هدف گذاری شده و در حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز اقدامات خوبی در حال انجام است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا سال ۹۸ سالی پر رونق برای هرمزگان در عرصه اقتصادی و با نشاط در حوزه سیاسی باشد.

همتی گفت: امسال سیاست ما این است که در حوزه اقتصاد با جدیت اقدامات پیگیری و اجرایی شود و در کنار آن با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه، در حوزه سیاسی نیز ایجاد نشاط و تلاش در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم در دستور کار باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.