به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 “سرمت” در سال 2020 آزمایش می شود

موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ ۲۸ “سرمت” در سال ۲۰۲۰ آزمایش می شود

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه آزمایش موشک بالستیک بین قاره ای سرمت (ICBM) را از اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد.

در مرحله اول حداقل ۵ آزمایش از این موشک انجام می شود. موشک نخست در منطقه پلستسک در امتداد منطقه کورا در کامچاتکا در روسیه پرتاب می شود. پس از آن ، یک پرتاب آزمایشی از محل قرارگاه “نیروهای موشکی استراتژیک” روسیه انجام خواهد شد. روزنامه ودومستوا می گوید ، چنین پرتابی برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته انجام خواهد شد.

این نشریه در ادامه خاطرنشان کرد: در صورت سازگاری با مشخصات اعلام شده ، سامانه موشکی فوق حتی می تواند پیش از سال ۲۰۲۱ نیز به بهره برداری برسد.

در ژوئیه سال ۲۰۱۹ ، مدیرکل شرکت راسکوسموس، آقای روگوزین اعلام کرد که کار برای کاهش هزینه تولید سرمت در دست اقدام است. وی افزود: تا پایان سال ۲۰۱۹ پیش بینی می شود بخش قابل توجهی از آزمایشات بر روی این موشک تکمیل شود و یک سال بعد برای رسیدن به مرحله نهایی پرتاب های آزمایشی آغاز گردد.

گفتنی است، محدوده شلیک سرمت ۱۸ هزار کیلومتر ، وزن پرتاب آن ۲۰۸٫۱ تن و طول موشک ۳۵٫۵ متر خواهد بود. سرمت به کلاهک تقسیم شده با واحدهای هدایت فردی مجهز خواهد شد.

پیش از این، الکسی لئونکوف، کارشناس نظامی می نویسد وجود ده موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ ۲۸ “سرمت” برای از بین بردن همه جمعیت آمریکا کفایت می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.