به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

محصولات بافت بلوچ ایرانشهر به نقاط مختلف کشور عرضه می‌شود

محصولات بافت بلوچ ایرانشهر به نقاط مختلف کشور عرضه می‌شود

محمد یوسفی روزچهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: محصولات تولیدی این واحد نساجی باردیگر جایگاه خود را در بازارهای کشور پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه چرخ کارخانه فراگیر بافت بلوچ ایرانشهر چند سالی از حرکت بازایستاده بود، افزود: با حمایت های مقام معظم رهبری و اختصاص اعتبارات لازم این واحد نساجی در سال جهش تولید جان دوباره گرفت.

مدیر کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر گفت: هم اینک بیش از ٢٧٠ نفر از جوانان منطقه در این واحد نساجی مشغول به کار هستند.

یوسفی یکی از عمده مشکلات کارخانه بافت بلوچ را تهیه پنبه به عنوان مواد اولیه آن عنوانکرد و ادامه داد: هم اینک پنبه مصرفی این واحد از مناطق گرگان، فارس، دشت مغان و نیشابور تهیه می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان چندی پیش در مراسم افتتاح واحد ریسندگی کارخانه بافت بلوچ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از اخذ مجوز کشت پنبه در جنوب استان از سوی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: سیستان و بلوچستان با زمین های مستعد قابلیت کشت این محصول را دارد.

احمدعلی موهبتی افزود: با کشت پنبه علاوه بر تهیه مواد اولیه کارخانه بافت بلوچ ایرانشهر شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه خواهیم بود.

یکی از شهروندان کهنسال ایرانشهر که خود را عبدالرحمان رئیسی معرفی کرد گفت: در چند دهه پیش کشت پنبه رنگی در این شهرستان رواج داشت اما به دلیل ورود آفت از ادامه کشت آن جلوگیری شد.

وی افزود: این منطقه توانمندی و ظرفیت بسیار خوبی در کشت پنبه دارد که امیدواریم با صدور مجوز لازم کشت این محصول رواج پیدا کند تا هم نیاز کارخانه بافت بلوچ و هم زمینه اشتغال افراد بیکار فراهم شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.