به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

لبنان و برزیل بر توسعه روابط تاکید کردند

لبنان و برزیل بر توسعه روابط تاکید کردند

بیروت- ایرنا- میشل عون رئیس جمهوری لبنان در دیدار با ژنرال آنتونیو هامیلتون مورائو معاون رئیس جمهوری برزیل بر توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط عالی و ممتاز دو جانبه تاکید کرد.

در این دیدار که خبر آن جمعه شب در خبرگزاری ملی لبنان (NNA) منتشر شد، دو طرف حضور ۸ میلیون لبنانی در برزیل را موجب و زمینه تقویت و تحکیم روابط در همه ابعاد اعلام کردند.
جمعیت لبنان در داخل این کشور کمتر از ۵ میلیون و خارج از آن حدود ۱۵ میلیون نفر است که بیشتر در برزیل و مابقی در آرژانتین ، استرالیا، کانادا، کلمبیا، فرانسه، انگلیس، مکزیک، ونزوئلا و آمریکا زندگی می کنند.
توسعه روابط علمی و دانشگاه و ایجاد آکادمی گفت و گو بین لبنان و برزیل از دیگر محورهای دیدار عون و مقام برزیلی اعلام شد.
عون در دیدار با معاون رئیس جمهوری برزیل از مساعدت های این کشور به ارتش لبنان در زمینه آموزش و حضور نیروی دریایی برزیل در نیروهای موقت حافظ صلح سازمان ملل در لبنان (یونیفل) تقدیر و تشکر کرد.
هامیلتون مورائو هم در دیدار با عون با تشکر از میهمان نوازی طرف لبنانی بر موضع این کشور در حمایت از پیوستن لبنان به بازار مشترک کشورهای آمریکای جنوبی (مرکوسور) تاکید کرد.
بازار مزبور در سال ۱۹۹۱ مرکب از کشورهای امریکای جنوبی ایجاد و در حال حاضر شش عضو دارد.
تجارت آزاد ، آسان سازی بازرگانی، سهیل جریان کالا، پول و افراد میان کشورهای عضو را می‌ توان بخش عمده و اصلی از تشکیل این بازار در بین کشورهای آمریکای جنوبی ذکر کرد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.