به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

قرار داد آتی زیره سبز با سررسید شهریور ماه به بورس کالا می‌آید

قرار داد آتی زیره سبز با سررسید شهریور ماه به بورس کالا می‌آید

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران درباره زمان راه‌اندازی قرارداد آتی زیره سبز گفت: این معاملات هفته آینده راه‌اندازی می‌شود و سر رسید آن شهریور ماه خواهد بود.
به گزارش ایسنا چندی پیش بورس کالا اعلام کرد که قرار است قرار داد آتی زیره سبز در بورس کالا راه اندازی شود و در روزهای گذشته عنوان شد که قرار است که این معاملات یا با سر رسید شهریور باشد.

با توجه به اعلام مسئولان بورس کالا اندازه هر قرارداد آتی زیره سبز معادل ۱۰۰ کیلوگرم زیره سبز درجه یک در نظر گرفته شده است. همچنین استاندارد زیره سبز در نظر گرفته شده برای قراردادهای آتی کاملاً مطابق با استانداردهای معاملات گواهی سپرده زیره سبز است و انبارهای پذیرش شده برای معاملات گواهی سپرده کالایی این محصول مرجع تحویل کالا در قراردادهای آتی خواهد بود.
همچنین وجه تضمین معاملات قراردادهای آتی زیره سبز کمتر از ۲۰ درصد ارزش کل قرارداد خواهد بود و برای شروع این معاملات به منظور ایجاد رونق در خصوص کارمزد سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت بورس کالای ایران تخفیفاتی در نظر گرفته شده که البته این اقدام برای راه اندازی کلیه ابزارهای مالی نوین عملیاتی می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.