به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

شرکت های ایرانی و برزیلی در پروژه مشترک “ماریان”

شرکت های ایرانی و برزیلی در پروژه مشترک “ماریان”

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از آمادگی ایران برای گسترش روابط تجاری با برزیل در حوزه فنی و مهندسی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، روز یکشنبه در دیدار”فرناندو بزها کولیو فیلیو”، وزیر انرژی و معادن برزیل، در تهران گفت: ظرفیت های اقتصادی ایران و برزیل، زمینه مناسبی برای افزایش همکاری ها فراهم می کند.

طیب نیا با بیان اینکه برزیل در میان کشورهای آمریکای لاتین از موقعیت ویژه ای برخوردار است، تاکید کرد، شرکت های ایرانی و برزیلی با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی دو کشور می توانند، پروژه های مشترک تعریف کنند.

وزیر اقتصاد با اشاره به ظرفیت های ویژه برزیل در حوزه نفت و گاز و ساخت پالایشگاه و مجتمع های پتروشیمی، افزود: طرح ساخت پالایشگاه “مارایان” در برزیل می تواند نقطه شروعی برای همکاری های بیشتر دو کشور باشد.

 

 

وزیر انرژی و معادن برزیل، نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت رفع سریع مشکلات بانکی بین ایران و برزیل گفت: در نشست فنی که امروز بین دو طرف ایرانی و برزیلی برگزار می شود، راه های تسریع در اجرایی کردن ساخت پالایشگاه “مارایان” در برزیل از سوی ایران بررسی خواهد شد.

“فرناندو بزها کولیو فیلیو” افزود: مستقل از پروژه ساخت پالایشگاه در برزیل با همکاری ایرانی ها، دولت این کشور برای علاقه مند کردن تجار برزیلی به گسترش روابط تجاری با ایران تلاش می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.