به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر بازی خطرناک آمریکا

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر بازی خطرناک آمریکا

با گذشت بیش از یک روز از سانحه تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های متجاوز آمریکایی، نهادهای بین‌المللی و کشورهایی که داعیه دفاع از حقوق بشر و حقوق بین‌الملل دارند، تاکنون اظهارنظر نکرده‌اند.

واقعیت این است، دولت‌های اروپایی که زیر مجموعه ناتو و تحت فرماندهی آمریکا هستند، در ۲۴ ساعت گذشته از ارائه هرگونه اظهارنظر درباره این اقدام تحریک آمیز و خلاف موازین بین المللی طفره رفته‌اند.

اتحادیه اروپا که از زمان روی کارآمدن جوسپ بورل در کسوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه، آشکارا رویکرد تندی را درقبال سیاست‌های یکجانبه‌گرایی واشنگتن در پیش گرفته، به درخواست ایرنا برای اظهارنظر درباره این حادثه خطرناک که مخل صلح و امنیت منطقه بشمار می‌رود، هنوز هیچ پاسخی ارائه نداده است.

دولت انگلیس هم که بارها نسبت به افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا هشدار داده، به ایرنا می‌گوید اگر نظری داشته باشیم اعلام خواهیم کرد؛ اما این موضوع چندان به ما ارتباطی ندارد و در اولویت ما نیست.

در این میان سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با اتخاذ یک رویکرد کلی درباره این حادثه گفته است ایمنی حمل و نقل هوایی غیرنظامی باید از سوی همه محترم شمرده شود. این یک موضع کلی است اما هنوز اطلاعات مشخصی دریافت نکرده‌ایم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.