به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

صنایع دستی و سوغات برزیل

ننو برزیلی

مردم روستاهای کشور برزیل صنایع دستی فوق العاده ای تولید می کنند که برخی از آن ها در میان گردشگران محبوب و مشهورتر شده اند. یکی از جذاب ترین و منحصر به فردترین سوغاتی های برزیل ننو است! بله برزیل آب و هوایی گرمسیری دارد و مملو از جنگل های بارانی است به همین دلیل استفاده از ننو امری متداول به حساب می آید. ننوهای دستباف برزیلی هوموک (Hammock) نامیده می شوند.

ننوها را در این سرزمین در طرح ها و رنگ ها و سبک های بسیار متنوعی می بافند به همین دلیل می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای سوغات باشند و به جرات می توان گفت که این نوع ننوها در جهان بی نظیر هستند. ننو و رسم ننوبافی با تاریخ و گذشته برزیلی ها گره خورده و یادآور اعصار گذشته آن هاست، همان زمانی که بین درختان تنومند جنگل ننو بسته و استراحت می کردند. پیشنهاد می کنیم در سفر به برزیل حتما ننو تهیه کنید.

قهوه برزیلی

قهوه برزیل در سطح بین المللی بسیار پر طرفدار است و حتا در کشورمان ایران هم به راحتی یافت می شود اما در برزیل اقسام قهوه ها با مارک های مختلف به فروش می رسند و می توانید قهوه ها را با طعم دلخواه تان با بهترین کیفیت خریداری کنید.

برزیل برای طرفداران قهوه مکان بسیار مناسبی است و اگر قهوه را به عنوان سوغات انتخاب کنید می توانید این نوشیدنی خوشمزه را در بسته بندی های متفاوت و جذاب خریداری کنید.

کنگا

کنگا (Canga) نام نوعی حوله یا زیر انداز است که در برزیل به وفور استفاده می‌شود. برزیل سواحل زیادی دارد که اغلب در آن‌ها هوا گرم و آفتابی است، همین هوای گرم سبب شده تا حمام آفتاب و دراز کشیدن زیر نور خورشید از جذاب‌ترین تفریحات در این کشور باشد.

به هر ساحلی در این کشور بروید بدون شک کنگا‌ها را در رنگ و طرح‌های مختلف خواهید دید که کنار ساحل پهن شده اند.

برزیلی‌ها روی کنگا دراز می‌کشند و از آفتاب لذت می‌برند یا از آن‌ها به عنوان حوله حمام استفاده می‌کنند. اکثر اوقات پرچم برزیل در گوشه‌ای از کنگا‌ها دیده می‌شود.

 

دمپایی لا انگشتی

دمپایی لا انگشتی (Flip-flops) نیز یکی از سوغاتی های محبوب و مشهور برزیل است. کشورهای آمریکای جنوبی و بخصوص برزیل از دمپایی لا انگشتی زیاد استفاده می کنند و به نوعی نشان دهنده سبک زندگی ساحلی در برزیل است.

برزیلی ها دوست دارند همیشه نرمی و لطافت شن های ساحلی را زیر پاهای شان احساس کنند و این کار امری بسیار متداول است. پیشنهاد می کنیم حتما از برزیل دمپایی بخرید زیرا این اجناس با بهترین کیفیت و با تنوعی فوق العاده در این دیار یافت می شوند.

سنگ های قیمتی برزیل

برزیل از جمله غنی ترین کشورهای جهان از نظر منابع طبیعی است و سنگ های ویژه و کمیابی هم در آن یافت می شود. اگر در جستجوی سوغاتی لوکس و در عین حال کم حجم هستید سنگ های قیمتی را انتخاب کنید. سنگ هایی مثل مرمر سبز برزیل در دنیا نظیر ندارند. همچنین می توانید اشیا و مجسمه هایی را تهیه کنید که در ساخت آن ها از سنگ های قیمتی استفاده شده است.

اگر به سنگ های قیمتی زیاد علاقه ندارید باید بدانید این کشور یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده طلا و جواهر در دنیاست. بنابراین اگر قصد خرید هم ندارید باز هم ساعاتی را برای تماشای طلا و جواهر این سرزمین در نظر بگیرید

لوازم بهداشتی

لوازم بهداشتی و به خصوص صابون های بسیار مرغوبی در برزیل و به ویژه ریودوژانیرو تولید می شوند. صابون به وفور در برزیل یافت می شود و شما حتا در رستوران ها و انواع فروشگاه ها می توانید حضور پر رنگ صابون را احساس کنید. صابون ها نه تنها انواع مختلفی دارند بلکه قیمت آن ها نیز پایین است و می توانند یک سوغات تمام عیار از برزیل باشند.

علاوه بر صابون انواع لوسیون ها و کرم های مختلف را نیز می توانید از این کشور به عنوان سوغات تهیه کنید زیرا اکثر آنها ساخت برزیل هستند و برای تهیه آن ها از مواد اولیه ی با کیفیت و مرغوب استفاده می کنند. میزان مصرف کرم های ضد آفتاب، لوسیون ها، صابون و … در این کشور زیاد است