به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

روسیه ۲۵ مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام کرد

روسیه ۲۵ مقام انگلیسی را تحریم و ممنوع الورود اعلام کرد

وزارت امور خارجه روسیه در پاسخ به تحریم‌های غیرموجه و خصمانه دولت انگلیس علیه برخی اتباع روس، ورود ۲۵ مقام انگلیسی به خاک فدراسیون روسیه را ممنوع اعلام کرده است.

 به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “ماریا زاخارووا” سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور در رابطه با تحریم‌های لندن موسوم به “پرونده ماگنیتسکی”، ورود به خاک فدراسیون روسیه را برای ۲۵ مقام دولت انگلیس ممنوع اعلام کرده است.

این دیپلمات روس یادآور شد: «پیش از این، به بهانه‌های دور از ذهن و واهی ، دولت انگلیس تصمیم خود برای اعمال تحریم‌های ملی علیه تعدادی از مقامات روسی در چارچوب پرونده ماگنیتسکی را اعلام کرد. در واکنش به اقدامات غیر دوستانه مقامات لندن و بر اساس اصل تقابل، طرف روسی هم تصمیم گرفت تا تحریم‌های شخصی را علیه ۲۵ نماینده دولت انگلیس اعمال کند و ورود این افراد به خاک فدراسیون روسیه ممنوع شده است.»

زاخارووا تأکید کرد که مسکو بارها توضیحات جامعی دررابطه با تمامی موضوعات مربوط به مرگ “سرگئی ماگنیتسکی”، حسابرس صندوق مدیریت سرمایه آرمیتاژ در انگلستان، ارائه داده است.

وی افزود: «ظاهراً، مقامات لندن ترجیح می دهند که به این مسئله توجهی نکنند. مشخص نیست که آنها بر چه مبنایی خود اقدام به تعیین مجرم و تعیین مجازات می‌کنند. اقدامات طرف انگلیسی را نمی توان چیزی جز تلاش برای دخالت در امور داخلی یک کشور دیگر و تحت فشار قرار دادن سیستم قضایی روسیه، ارزیابی کرد.»

در همین راستا ، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر از رهبران انگلیس خواست تا خط مشی مقابله ناموجه در برخورد با مسکو را کنار بگذارندو تأکید کرد که هر گونه اقدام غیر دوستانه لندن، بدون پاسخ متناسب باقی نخواهد ماند.

در اواسط تابستان گذشته، دولت انگلیس اعلام کرد که تحریم‌های شخصی را علیه ۲۵ تبعه روس که لندن معتقد است در نقض حقوق بشر دست دارند، اعمال خواهد کرد. تعدادی از مقامات دولتی در رده‌های مختلف، از جمله معاون دادستان کل روسیه، معاون سابق وزیر کشور و دیگر کارکنان آن و برخی قضات و بازرسان روسیه در فهرست این تحریم‌ها قرار دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.