به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

رئیس‌جمهور ارمنستان خواستار استعفای دولت و انتخابات زودهنگام شد

رئیس‌جمهور ارمنستان خواستار استعفای دولت و انتخابات زودهنگام شد

رئیس جمهوری ارمنستان در پیامی با اشاره به اوضاع قره باغ و درخواست‌های نیروهای سیاسی مختلف برای برکناری دولت، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور شد.

 “آرمن سرکیسیان” رئیس جمهوری ارمنستان روز دوشنبه در پیامی، از دولت و مجلس شورای ملی این کشور خواست تا خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی آماده کنند.

وی در این پیام یادآور شد: «منطقه قره باغ کوهستانی زخمی شد و جامعه ارمنستان از این بابت بسیار خشمگین است. اقتصاد زخمی غرق در مشکلات عظیم اجتماعی است. در نتیجه جریان عظیم مهاجرین قره باغ، یک فاجعه انسانی در حال وقوع است. ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم و به زندگی عادی خود ادامه دهیم.»

وی افزود، طی روزهای اخیر چندین نشست با نیروهای پارلمانی و احزاب سیاسی خارج از پارلمان، گروه‌های اجتماعی و نمایندگان مخالفان برگزار کرده است. به گفته وی، اکثریت مطلق در یک مورد با هم اتفاق نظر دارند و آن لزوم استعفای دولت کنونی و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی است.

علاوه بر این، سرکسیان در اوایل روز گذشته نیز در دیدار با گروهی از مردم، تأکید کرد که وی هیچ ارتباطی با بیانیه آتش بس که توسط نخست وزیر ارمنستان و روسای جمهوری روسیه و آذربایجان امضاء شده است، ندارد.

عصر روز دوشنبه، رئیس جمهوری ارمنستان، “زهراب منتساکانانیان” را از سمت وزارت امور خارجه این کشور و همچنین “گورگن دالاکیان”را از سمت فرماندهی نیروهای پلیس برکنار کرد. احکام مربوطه در وب سایت دفتر ریاست جمهوری منتشر شده است. در این اسناد یادآوری شده که نیکول پاشینیان، نخست وزیر پیشنهاد برکناری وزیر امور خارجه را داده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.