به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهش‌های میز همکاری ایران و برزیل منتشر شد

سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهش‌های میز همکاری ایران و برزیل منتشر شد

سومین فراخوان پیشنهاد طرح پژوهشی در قالب Regular Project Award از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری (CSTC) و بنیاد تحقیقاتی سائوپائولوی (FAPESP) برزیل منتشر شد.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، هدف از انتشار این فراخوان ایجاد یک همکاری مشترک بین تیم‌های ایرانی و برزیلی در زمینه‌های FAPESP و CSTC در مرزهای دانش و تکنولوژی و همچنین تبادل و توسعه خدمات و ابزارهای شناختی بین دو کشور است.

پیشنهاد طرح پژوهشی باید به صورت یک طرح مشترک بین پژوهشگران ایرانی، عضو هیات علمی دانشگاه‌ها یا مدیر یک شرکت دانش‌بنیان داخلی که ترجیحا Principal Investigator ستاد هستند و پژوهشگران برزیلی از ایالت سائوپائولو در چارچوب‌های معرفی شده در فراخوان ارائه شود.

شرط اصلی طرف برزیلی حمایت از پروژه‌هایی است که مجری برزیلی آن Principal Investigator در FAPESP باشد، بنابراین حمایت از طرح‌های پژوهشی Regular و SPRINT در قالب میز همکاری‌های ایران و برزیل منوط به این شرط است.

پیشنهاد طرح پژوهشی مشترک باید ابتدا از سوی دو طرف ایرانی و برزیلی تنظیم و درباره آن توافق شود. سپس طرف ایرانی بارگذاری فرم‌های مربوط به پیشنهاد طرح پژوهشی را در سایت ستاد (CSTC) و طرف برزیلی هم همین فرم‌ها را در سایت FAPESP بارگذاری کند. روند داوری پیشنهاد طرح پژوهشی در این فراخوان به طور مستقل در CSTC و FAPESP انجام می‌شود و پذیرش نهایی منوط به پذیرش طرح در هر دو کشور است.

علاقه‌مندان به مشارکت در این فراخوان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، از شرایط کامل فراخوان طرح پژوهشی ایران و برزیل اطلاع یابند. پذیرش طرح از ۵ آذر شروع شده است و تا ۳ اسفند امسال ادامه دارد که در این چارچوب حداکثر سه طرح حمایت می‌شوند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.