به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

تیم انتقالی بایدن نشست با مقام‌های فدرال را آغاز می‌کند

تیم انتقالی بایدن نشست با مقام‌های فدرال را آغاز می‌کند

مدیر اجرایی تیم انتقالی جو بایدن از آغاز نشست‌ها و دیدارهای اعضای تیم بایدن با مقام‌های دولت فدرال خبر داده است.

 یوهانس آبراهام مدیر اجرایی تیم انتقالی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا روز دوشنبه گفت: تیم انتقالی جو بایدن نشست‌های خود با مقام‌های دولت فدرال را آغاز خواهد کرد تا درباره مقابله با ویروس کرونا، امنیت ملی و سایر مسائل مذاکره کنند.

بر اساس این گزارش، یک آژانس دولتی آمریکا روز دوشنبه مجوز رسمی انتقال قدرت به تیم بایدن را صادر کرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی با اشاره به ادامه تلاش ستاد انتخاباتی‌اش برای پیگیری شکایت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری، از رئیس سازمان خدمات عمومی دولت آمریکا خواست تا در راستای منفعت و مصالح آمریکا، طبق پروتکل‌های اولیه انتقال قدرت، اقدامات لازم را انجام دهد.

ترامپ در توئیتی نوشت: به دعوای حقوقی خود در مورد نتیجه انتخابات ادامه می‌دهم، اما به‌خاطر منافع و مصالح کشور با آغاز روند انتقال قدرت به تیم بایدن موافق هستم.

آبراهام ابراز کرد: در روزهای پیشِ‌رو، مقام‌های تیم انتقالی بایدن دیدار با مقام‌های فدرال را آغاز خواهند کرد تا درباره مسائل مختلف از جمله مقابله با ویروس کرونا، امنیت ملی و تلاش‌های دولت ترامپ برای سازماندهی نهادهای فدرال مذاکره کنند.

ترامپ هنوز به بازنده بودن خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صراحتاً اعتراف نکرده است، اما بسیاری از ناظران توئیت ترامپ درباره انتقال قدرت به بایدن را اعتراف ضمنی او به شکست تلقی کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.