به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

توریسم در برزیل

در اینجا به معرفی تعدادی از جاذبه های گردشگری برزیل میپردازیم

آبشار های ایگواکو

آبشارهای ایگواکو یکی از شگفتی های طبیعی بزرگ جهان هستند که در مرز برزیل و آرژانتین قرار دارند. سیستم آبشارها متشکل از ۲۷۵ آبشار در امتداد رودخانه ایگواکو می باشد. چشمگیرترین آن ها گلوگاه شیطان می باشد که به شکل یو است و ۸۲ متر ارتفاع دارد. این آبشارها می توانند به شهرهای فوز دو ایگواکو در برزیل و پورتو یواسو در آرژانتین برسند.

 

مجسمه مسیح در ریو

سیح نجات دهنده مجسمه معروف عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو است. این مجسمه در ارتفاع ۷۰۰ متری کوه کُرکُوادو قرار دارد. مجسمه ی مسیح نجات دهنده ۳۹٫۶ متر بلندی دارد که شامل ۹٫۵ متر پایه می شود، و تبدیل به نمادی در برزیل و ریو شده است.

 

تئاتر آمازوناس

تئاتر آمازوناس یا همان آمازون که یکی از بهترین جاذبه های برزیل است ، در واقع خانه اپرا در مانائوس و در مرکز جنگل آمازون قرار دارد ، این تئاتر بسیار عجیب از مواد اولیه مختلفی که از جای جای دنیا به این جا آمده ساخته شده ، هر تکه از وسایل این تئاتر از یک شهر در این کره خاکی آمده ، مبلمانی از پاریس ، سنگ مرمر ایتالیا و فولاد انگلستان ، این تئاتر را به این شکلی که امروز می بینید ، درآورده است ، خارج از ساختمان تئاتر هم یک گنبد زیبا را خواهید دید که به وسیه ۳۶ هزار کاشی و سرامیک و با رنگ پرچم ملی برزیل تزیین شده است ، لازم به ذکر است که اولین نمایش این تئاتر در روز ۷ ژانویه سال ۱۸۹۷ میلادی به وسیله یک گروه اپرای ایتالیایی بود و متاسفانه پس از کم شدن تجارت لاستیک ، خانه اپرا درآمد اصلی خود را از دست داد و به همین دلیل تعطیل شد ، ۹۰ سال هیچ نمایشی در این تئاتر اجرا نشد تا اینکه در سال ۱۹۹۰ برای اولین بار دوباره این خانه گشوده شد

فرناندو

فرناندو د نورنها یکی دیگر از جاذبه های گردشگری برزیل است و در واقع مجمع الجزایر بسیار زیبا با سواحلی بکر ، مناظر و حیات وحش می باشد که در ۳۵۴ کیلومتری سواحل شمال شرقی برزیل جا خوش کرده ، خوب است بدانید که این مجمع الجزایر توسط شخصی به نام آمریکو وسپوچی در سال ۱۵۰۳ کشف شد و مانند بسیاری نقاط برزیل سال های زیادی مستعمره بوده ، این منطقه تا قبل از سلطه پرتغال در سال ۱۷۳۷ ، در دست هلندی ها و فرانسوی ها بود و امروزه کاملا آزاد است و دارای ۲۱ جزیره می باشد که بزرگ ترین جزیره آن ۳۵۰۰ نفر جمعیت دارد ، لازم به ذکر است که آب این جزیره ها در طول سال ، گرم است و یکی از بهترین نقاط برای غواصی است .

کارناوال ریو(Rio Carnival)

تقریبا در هر گوشه ای از برزیل ، جشن و کارناوال وجود دارد ، و بهترین و شناخته شده ترین آن ها در رسیف همراه با اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگترین و بهترین کارناوال ، بدون شک کارناوال ریو دو ژانیرو می باشد. کارناوال ریو دو میلیون نفر را هر روز در خیابان ها و تقریبا نیم میلیون خارجی را در طول جشن ۴ روزه جذب می کند. کارناوال در همه جا است، در خیابان ها، میدان ها، کافه ها، باشگاه ها، و همه مکان های دیگر در ریو 

پانتال

پانتانال یکی از جاذبه های گردشگری برزیل و بزرگ ترین تالاب دنیا است که در غرب برزیل گسترده شده و به قدری بزرگ است که امتداد آن به سمت بولیوی و پاراگوئه نیز می رسد ، حیات وحش در این منطقه بسیار مورد توجه و مشهور است و یکی از دلایل مهم بودن این منطقه هم می باشد ، یعنی حیات وحش واقعی را در این منطقه خواهید دید ، یکی دیگر از جذابیت های پانتانال این است که یکی از بزرگ ترین یوزپلنگ های آمریکایی در این جا زندگی می کند .