به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

بهره‌گیری از ظرفیت بانک‌های برزیل برای کمک به مبادلات بانکی در خرید دارو و تجهیزات پزشکی

بهره‌گیری از ظرفیت بانک‌های برزیل برای کمک به مبادلات بانکی در خرید دارو و تجهیزات پزشکی

 

رییس سازمان غذا و دارو گفت: ایران برای مراودات بانکی در مورد خرید دارو تجهیزات به کمک‌ نیاز دارد که امیدواریم بتوانیم از بانک‌های برزیل در این زمینه استفاده کنیم.

دکتر مهدی پیرصالحی با هیاتی از بانک پائولیستا برزیل به منظور گفت‌وگو درباره راهکارهای بهبود روابط بانکی بین دو کشور و تسهیل شرایط انتقال پول برای خرید دارو و تجهیزات دیدار کرد.

معاون وزیر بهداشت در این دیدار گفت: در شرایط تحریم های ظالمانه که علیه ایران اعمال می‌شود، علی‌رغم اینکه دارو و تجهیزات پزشکی جزو تحریم نیست، اما با مشکلاتی برای انتقال پول در ازای خرید دارو و تجهیزات مورد نیاز، مواجه هستیم.

وی افزود: برزیل با توجه به اینکه یکی از کشورهایی است که به سرعت در حال پیشرفت بوده و در زمینه دارو و تجهیزات پیشرفت‌های چشمگیری داشته است، می‌تواند در زمینه خرید دارو و تجهیزات به ما کمک کند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پیرصالحی نسبت به همکاری مشترک ایران و برزیل در زمینه دارو و تجهیزات ابراز علاقمندی کرد و گفت: ایران برای مراودات در زمینه دارو و تجهیزات به کمک‌های بانکی نیاز دارد که امیدواریم بتوانیم از بانک‌های برزیل استفاده کنیم و برای تهیه دارویی که حتی از کشورهای دیگر خریداری شده، بتوانیم از طریق بانک‌های برزیلی مبادلات مالی را داشته باشی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.