به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

بررسی طرح‌های اصلاح قانون انتخابات مجلس و احزاب در کمیسیون شوراها

بررسی طرح‌های اصلاح قانون انتخابات مجلس و احزاب در کمیسیون شوراها

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از بررسی طرح‌های اصلاح قانون احزاب و انتخابات مجلس در جلسات هفته جاری این کمیسیون خبر داد.

در تشریح دستورکار اعضای این کمیسیون در جلسات هفته جاری، بیان داشت:بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بررسی طرح اصلاح مواد (۱) و (۱۰) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نماینده شورای نگهبان،کارشناسان  مرکز پژوهش‌های قوه مقننه و نمایندگان دستگاه‌های مربوطه در دستورکار اعضای کمیسیون در روز(دوشنبه ۳ آذر) قرار دارد.

وی با اشاره به دستورکار روز سه شنبه (۴ آذر) اعضای کمیسیون شوراهای مجلس، اظهار داشت:همچنین  رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نماینده شورای نگهبان، کارشناسان مرکز پژوهش‌های پارلمان و نمایندگان دستگاه های ذیربط نیز در دستورکار اعضای کمیسیون در این روز قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد:ادامه بررسی درخواست ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس درباره استانداری خوزستان با حضور نماینده متقاضی آقای سید محمد مولوی نیز در دستورکار روز سه شنبه قرار دارد.

حدادی یادآور شد: پیش از این طرح های اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز در این کمیسیون رسیدگی و تصویب شده و جهت بررسی در جلسه علنی در اختیار هیئت رئیسه قرار گرفته  که در حال حاضر در نوبت رسیدگی قرار دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.