به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

باند دیوانه‌ها در برزیل

باند دیوانه‌ها در برزیل

 

رئیس جمهور سابق برزیل در نخستین مصاحبه‌اش از زندان اعلام کرد، برزیل توسط «باند دیوانه‌ها» اداره می‌شود.

لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رهبر چپ‌گرای سابق برزیل ضمن تأکید بر بیگناهی‌اش به روزنامه‌های ال پاییس و فویا د سائو پائولو گفت: “نسبت به برداشتن نقاب از چهره افرادی که پشت محکومیت من قرار دارند دچار وسواس شده‌ام”؛ افرادی که در سال گذشته وی را به اتهامات رشوه و پولشویی زندانی کردند.

لولا ۷۳ ساله که در حال سپری کردن حکم حبس ۹ ساله خود است، گفت: خیلی خوب از جایگاهی که تاریخ برای من نگه داشته اطلاع دارم و می‌دانم که چه کسی در این آشغال‌دانی خواهد ماند.

این نخستین مصاحبه‌ای است که لولا از زمان بازداشت‌اش در آوریل سال گذشته میلادی انجام داده است.

لولا داسیلوا با اشاره به دولت راست افراطی ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل گفت: این کشور توسط «باند دیوانه‌ها» اداره می‌شود. برزیل لایق چنین چیزی نیست و مهم‌تر اینکه مردم برزیل نیز لایق چنین چیزی نیستند.

لولا به عنوان بخشی از تحقیقات کیفری پلیس فدرال برزیل که تحقیقاتی گسترده در خصوص فساد حول شرکت نفت دولتی پتروبراس است گناهکار شناخته شد.

اما از زمان آغاز این محکومیت لولا تأکید داشته که وی قربانی کمپینی برای جلوگیری از روی کار آمدن مجدد یک رهبر چپ‌گرا است.

اخیراً یک دادگاه تجدید نظر حکم حبس ۱۲ ساله لولا داسیلوا را به ۸ سال و ۱۰ ماه کاهش داد.

این حکم بدان معناست که لولا اواخر سال جاری میلادی واجد شرایط برای آزادی نسبی است.

لولا همچنین در فوریه سال جاری میلادی به خاطر قبول اقدامات نوسازی توسط دو شرکت ساختمانی در یک مزرعه در ازای تضمین پیروزی آن‌ها در قراردادهای شرکت پتروبراس به ۱۳ سال حبس محکوم شده و در خصوص این حکم نیز درخواست تجدید نظر داده است. اگر این حکم تأیید شود این مدت به مدت حبس قبلی وی اضافه می‌شود. https://t.me/joinchat/JsT2DBKTv1eqMP_m27rkjw

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.