به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

ایران و ۱+۴ عزم خود را برای نجات برجام نشان دادند

ایران و ۱+۴ عزم خود را برای نجات برجام نشان دادند

شبکه تلویزیونی «زد.دی.اف» (ZDF) آلمان با اشاره به فضای مثبت نشست روز گذشته(یکشنبه) کمیسیون مشترک برجام در وین، از عزم طرفین برای نجات توافق هسته ای خبر داد.

رسانه های آلمان نشست روز گذشته نمایندگان ایران و دیگر طرف های برجام در پایتخت اتریش را مثبت و امیدبخش ارزیابی کردند.
در همین راستا شبکه «زد.دی.اف» آلمان در گزارشی نوشت: ایران و پنج کشور باقی مانده در توافق هسته ای، در این دیدار عزم خود را برای نجات این توافق به نمایش گذاشتند.
در این نشست نمایندگان آلمان، فرانسه، انگلیس، چین، روسیه و اتحادیه اروپا با نمایندگان ایران به ریاست «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه ایران دیدار کردند.
عراقچی پس از این نشست اعلام کرد: هر چند لحظات پر تنشی نیز وجود داشت اما در مجموع فضای مذاکرات خیلی خوب و دوستانه بود و بسیار حرفه ای پیش رفت.
طرف اروپایی نیز با مثبت ارزیابی کردن این دیدار، در مورد دستیابی به توافقاتی برای مطرح شدن در نشست آتی وزیران خارجه کمیسیون مشترک برجام ابراز امیدواری کرد.
به گزارش این رسانه آلمانی، نمایندگان اروپا در نشست روز گذشته از ایران خواسته اند که به تعهدات خود بر اساس برجام پایبند مانده و از اجرای گام سوم برجامی که به گفته تهران در صورت عملی نشدن اینستکس برداشته می شود، خودداری کند.
نشست فوق‌العاده کمیسیون مشترک برجام روز یکشنبه در سطح معاونان و مدیران کل سیاسی ایران و گروه ۱+۴ و نماینده اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «هلگا اشمید» معاون مسئول سیاست خارجی و دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.
هلگا اشمید روز یکشنبه در توئیتی اعلام کرد که نشست فوق العاده کمیسیون مشترک برجام برای بررسی ضرورت پایبندی کامل به تعهدات توافق هسته ای ایران در تمامی جنبه های آن برگزار شد.
عراقچی نیز نشست کمیسیون مشترک برجام در وین را سازنده خواند.
در هیات ایران علاوه بر عراقچی، کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، بهزاد صابری مشاور وزیر امور خارجه و نماینده سازمان انرژی اتمی حضور داشتند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.