به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

اپل خط تولید مک بوک پرو را به چین منتقل می کند

اپل خط تولید مک بوک پرو را به چین منتقل می کند

 

شرکت اپل بنا دارد کارخانه ساخت و تولید مک بوک پرو خود را از ایالات متحده آمریکا به کشور چین منتقل کند. این خبر درحالی به تازگی از سوی نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده که دو کشور آمریکا و چین درگیر یک جنگ تجاری آشکار و کم سابقه هستند.
واشنگتن و پکن یکروز پیش از آغاز نشست سالانه قدرت های اقتصادی جهان موسوم به گروه بیست در اوساکا اعلام کرده بودند که برغم اختلافات عمیق مذاکرات تجاری را از سر می گیرند و برای اینکار از دیدارهای مرسوم در حاشیه این اجلاس برای گفتگوی سران دو کشور استفاده خواهند کرد.

چین و آمریکا اخیرا هر یک به صورت متقابل اقدام به افزایش تعرفه های گمرکی بر میلیاردها دلار واردات کالا از سوی یکدیگر کرده اند که این امر تاثیری مخرب بر عرضه جهانی داشته و ضمن آشفته کردن بازارها از میزان رشد اقتصادی جهان نیز کاسته است.
دولت آمریکا پیشتر تهدید کرده بود در صورت به بن بست رسیدن گفتگوها تعرفه های جدیدی را بر کلیه واردات کالا از چین اعمال می کند. کاخ سفید همچنین از اپل و دیگر شرکت ها خواسته بود که اگر می خواهند از پرداخت اینگونه تعرفه ها معاف شوند بایست محصولات خود را در داخل آمریکا تولید کنند.
این درحالیست که روز شنبه در پایان نشست گروه بیست اعلام شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فعلا از اعمال تعرفه های جدید گمرکی بر کالاهای چینی صرف نظر کرده است، امری که می تواند از پیشرفت مذاکرات تجاری میان وی و شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین حکایت داشته باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.