به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

اقتصاد برزیل 6.1 درصد در سال 2020 کوچک میشود

اقتصاد برزیل ۶٫۱ درصد در سال ۲۰۲۰ کوچک میشود

بانک مرکزی برزیل با اشاره به پیش بینی تحلیلگران اعلام کرد که  اقتصاد این کشور کمتر از آنچه انتظار می رفت در سال ۲۰۲۰ دچار رکود خواهد شد و پیش بینی خود را از رکود ۶.۵  درصدی به ۶.۱ درصد کاهش داد.

به نقل از شینهوا، بانک مرکزی برزیل روز دوشنبه با اشاره به پیش بینی تحلیلگران اعلام کرد که  اقتصاد این کشور کمتر از آنچه انتظار می رفت در سال ۲۰۲۰ دچار رکود خواهد شد و پیش بینی خود را از رکود ۶٫۵  درصدی به ۶٫۱ درصد کاهش داد.

براساس نظرسنجی هفتگی این بانک از موسسات مالی پیشرو، پیش بینی رشد اقتصادی تحلیلگران برای سال ۲۰۲۱ با ۳٫۵ درصد ثابت مانده است.

رقم تخمینی برای سال ۲۰۲۰ نشان دهنده امید به بهبود عملکرد اقتصادی برزیل در نیمه دوم سال جاری میلادی به دنبال تأثیر پاندمی کرونا در تولید این کشور در نیمه اول سال است.

پیش بینی تحلیلگران برای تورم از ۱٫۶۳ درصد به ۱٫۷۲ درصد برای امسال افزایش یافته و برای سال آینده ۳ درصد ثابت مانده است. هدف تعیین شده رسمی دولت برای تورم، ۴ درصد در سال ۲۰۲۰ و ۳٫۷۵ درصد در سال ۲۰۲۱ است که نوسان ۱٫۵ درصد بالاتر یا پایین تر برای آن در نظر گرفته شده است.

تحلیلگران پیش بینی قبلی خود را برای نرخ بهره معیار در پایان سال جاری ۲ درصد و تا پایان سال آینده ۳ درصد حفظ کردند.

به گفته تحلیلگران ، مازاد تجاری این کشور نیز ۵۴ میلیارد دلار در سال جاری پیش بینی شده است و در سال ۲۰۲۱ به ۵۵٫۲۵ میلیارد دلار آمریکا افزایش یافته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.