به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

افزایش تعاملات گردشگری ایران و برزیل

افزایش تعاملات گردشگری ایران و برزیل

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری کشورمان، روز گذشته ۱ اردیبهشت ۹۶، در دیداری با مارسیائو فاویلا، کاندیدای برزیلی انتخابات ریاست سازمان جهانی جهان‌گردی (UNWTO)، درباره دو موضوع توسعه روابط گردشگری با برزیل و فرایند انتخابات پیش رو ــ که مقرر است در روزهای ۲۰ تا ۲۲ اردیبهشت سال جاری در صدوپنجمین نشست شورای اجرایی UNWTO برگزار شود ــ با او به گفت‌وگو پرداخت.

او با اشاره به پیشینه عمیق همکاری‌های ایران و برزیل در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با وجود فاصله زیاد جغرافیایی، بر اهمیت افزایش تعاملات گردشگری با ترسیم چارچوب‌های همکاری متشکل از بازاریابی، تبلیغات، آموزش و مدیریت مقصد تأکید کرد.

رحمانی‌موحد همچنین، با بیان اینکه ایران ظرفیت‌های بی‌شماری در زمینه‌های گردشگری فرهنگی، طبیعی و تاریخی دارد، پیشی گرفتن شمار گردشگران خروجی برزیل را نسبت به گردشگران ورودی به آن کشور فرصتی دانست برای حضور متقابل گردشگران این کشور در ایران و بهره‌مندی از بسترهای مساعد مذکور.

معاون گردشگری کشورمان در ادامه تبادل تجربیات براساس دوره‌های آموزشی را از دیگر عوامل مؤثر در تسریع توسعه روابط گردشگری دو کشور برشمرد و تأکید کرد تقویت هر چه بیشتر ارتباط بخش خصوصی دو کشور می‌تواند دستاوردهای زیادی به‌همراه داشته باشد.

او همچنین ضمن بررسی برنامه اجرایی مارسیائو فاویلا، کاندیدای برزیلی انتخابات دبیرکلی سازمان جهانی جهان‌گردی، و پیشینه فعالیت او در عرصه‌های بین‌المللی، او را یکی از بخت‌های جدی برای کسب جایگاه مدیریت ۴ سال آینده UNWTO دانست.

مارسیائو فاویلا، کاندیدای برزیلی انتخابات دبیرکلی سازمان جهانی جهان‌گردی (UNWTO)، نیز در این دیدار با اشاره به فرهنگ غنی کشورمان، گردشگری بین‌المللی را فرصتی برای اشتغال‌زایی در ایران خواند.

او با پیشنهاد تعریف تورهای تلفیقی و کنار هم قرار دادن مقاصد متنوع، فرصت بهره‌مندی از سفر دو کشور ایران و برزیل را با توجه به دوری جغرافیایی اجرایی عنوان کرد و آشنا شدن بیشتر بخش خصوصی و تور اپراتورهای دو کشور را از یکدیگر در تحقق این روند مهم تلقی کرد.

فاویلا همچنین، با اشاره به تأثیر مهم فناوری اطلاعات بر فرایند گردشگری در دنیا، یکی از اصلی‌ترین انگیزه‌های سفر را امنیت، میزبانی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های غنی فرهنگی برشمرد و تأکید کرد که همه این ویژگی‌ها در ایران موجود است.

مارسیائو فاویلا (Márcio Favilla Lucca de Paulaاز کشور برزیل، درحال‌حاضر به‌عنوان یکی از معاونان اصلی سازمان جهانی جهان‌گردی فعال است و یکی از اصلی‌ترین کاندیداهای جایگزین طالب ریفاعی، دبیرکل فعلی این سازمان، به‌شمار می‌رود. او که درحال‌حاضر، مدیر اجرایی رقابت‌پذیری، روابط خارجی و مشارکت سازمان جهانی گردشگری است، در سال ۲۰۰۷ معاون وزیر امور بنایی کشورش بوده و یکی از پایه‌گذاران وزارت گردشگری در سال ۲۰۰۳ در کابینه وقت برزیل نیز بوده است.

در نشست صدوپنجمین شورای اجرایی سازمان جهانی جهان‌گردی که در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه در مادرید برگزار می‌شود، دبیرکل آتی این سازمان برای سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ انتخاب می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.