به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

آمادگی نمایندگان روسیه برای تماس با نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل

آمادگی نمایندگان روسیه برای تماس با نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل

معاون اول نماینده دائم روسیه در مقر سازمان ملل گفت، دیپلمات‌های روس در نیویورک آماده همکاری با نماینده جدید دائم ایالات متحده در سازمان ملل بوده و برای برقراری تماس با وی تلاش خواهند کرد.

“دمیتری پولیانسکی” معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل صبح امروز اعلام کرد که نمایندگان روسی در نیویورک، آماده همکاری با هر نماینده دائمی از سوی ایالات متحده در سازمان ملل بوده و برای برقراری تماس با این فرد تلاش خواهند کرد.

این دیپلمات بدین ترتیب به اطلاعات منتشره درباره انتصاب احتمالی خانم “لیندا توماس-گرینفیلد” به عنوان نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل، که در سال‌های ۲۰۱۳ الی۲۰۱۷ به عنوان مشاور وزیر امور خارجه در امور آفریقا کار می‌کرد، واکنش نشان داد.

پولیانسکییادآور شد: «ما به طور معمول با هر نماینده دائمی از طرف دولت آمریکا کار کرده و خواهیم کرد. از لحاظ انسانی و بدون توجه به آنچه در جلسات علنی شورای امنیت مطرح می‌شود، تماس‌ها بین دیپلمات‌های دو کشور همواره برقرار می‌شود و ما با نماینده دائمی جدید آمریکا نیز تماس خواهیم گرفت. در هر صورت، هر آنچه به ما بستگی دارد، انجام خواهیم داد و بقیه مسائل به طرف آمریکایی مربوط می‌شود.»

این دیپلمات بلندپایه روی در عین حال یادآور شد که به عقیده وی، انتظار سرد شدن بیشتر روابط روسیه و آمریکا وجود ندارد. وی افزود، ضمن اینکه هر اقدامی برای عادی سازی روابط بین کشورها باید از طریق بازگرداندناموال دیپلماتیک توقیف شده روسیه در ایالات متحده انجام شود.

“واسیلی نبنزیا” نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز پیشتر در اواخر ماه اکتبر، روابط خود با “کلی کرافت” همتای آمریکایی خود را خوب توصیف کرده و یادآور شده بود که اگرچه مقامات روسی و آمریکایی اختلاف نظرات زیادی درباره بسیاری از موضوعات بین المللی دارند، ولی این مسئله در برخورد انسانی نمایندگان با یکدیگر تأثیری ندارد.  ‎

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.