به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

آمادگی شرکت‌های ایرانی برای کشت فراسرزمینی در برزیل

آمادگی شرکت‌های ایرانی برای کشت فراسرزمینی در برزیل

حسین قریبی» در بازدید از ایالت ماتو گروسو با «مائورو مندس» رییس این ایالت دیدار کرد و در خصوص راه‌های گسترش روابط تجاری به ویژه در زمینه کشاورزی و کشت فراسرزمینی تبادل نظر کرد.

وی بر آمادگی ایران برای حفظ، گسترش و متنوع‌سازی روابط اقتصادی با ایالت ماتو گروسو به ویژه در زمینه تجارت محصولات کشاورزی و زمینه‌های وابسته با توجه به ظرفیت‌های بالای اقتصادی این ایالت تاکید کرد.

همچنین سفیر ایران در این دیدار، آمادگی شرکت‌های ایرانی برای فعالیت در زمینه کشت فراسرزمینی در این ایالت را یادآور شد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، رییس ایالت ماتو گروسو برزیل هم ضمن اشاره به جایگاه ایران در تجارت با این ایالت و آمادگی برای ارائه تسهیلات به تجار و فعالان ایرانی برای استفاده از ظرفیت‌های این ایالت، خواستار همکاری نزدیک‌تر دو طرف برای رسیدن به سطح بالاتری از همکاری‌های دوجانبه شد.

دیدار با فعالان اقتصادی ایالت ماتو گروسو و بازدید از چند مجموعه فعال در زمینه‌های مختلف کشاورزی از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.

ایالت ماتو گروسو با ۹۰۰ هزار کیلومترمربع مساحت سومین ایالت بزرگ برزیل به شمار می‌رود و از مهمترین قطب‌های تولید محصولات کشاورزی برزیل است.

این ایالت بزرگترین کشاورزی، ذرت، پنبه، گوشت گوساله و دانه آفتابگردان برزیل است. تولید سویای این ایالت به ۳۵ میلیون تن می‌رسد که به ترتیب سهم ۲۷ و ۱۰ درصدی از کل تولید این محصول در برزیل و دنیا را در اختیار دارد.

ماتو گروسو اولین شریک تجاری ایران در برزیل بوده و ایران دومین شریک تجاری این ایالت (بعد از چین) است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.