به آژانس همکاریهای اقتصادی برزیل و ایران خوش آمدید
     

آتش سوزی گسترده در موزه ملی برزیل

آتش سوزی گسترده در موزه ملی برزیل

موزه ملی برزیل در شهر ریودوژانیرو که قدیمی ترین موسسه علمی کشور پهناور برزیل هم محسوب می شود، دچار آتش سوزی گسترده شد. درون این موزه ۲۰ میلیون اثر ارزشمند هنری و تاریخی نگه داری می شود. به نظر می رسد که بیشتر این آثار از جمله بقایای قدیمی ترین انسانی که تا به حال در قاره آمریکای جنوبی کشف شده است، کاملا از بین رفته اند. علت این آتش سوزی هنوز مشخص نشده، ولی خوشبختانه هیچ فردی در این حادثه آسیب ندیده است.

از کشور برزیل خبر رسیده که معروف ترین موزه این کشور به نام موزه ملی برزیل دچار آتش سوزی گسترده شده و تقریبا هرچیزی که درون آن بوده در آتش سوخته است. موزه ملی بزریل، مکانیست که ارزشمندترین آثار تاریخی و هنری این کشور درون آن نگه داری می شود. این خبر تلخ در ۲۴ ساعت گذشته نه تنها مردم برزیل، بلکه تمام مردم دنیا را در شوک فرو برده است. پیش بینی شده که تمامی آثار تاریخی موزه به طور کامل نابود شده باشند. ماموران آتش نشانی ریودوژانیرو هنوز هم در حال خاموش کردن آتش بخش هایی از موزه هستند. علت این حریق گسترده، هنوز مشخص نشده است.

موزه ملی برزیل در یک ساختمان قدیمی که زمانی محل سکونت خانواده سلطنتی پرتقالی بود، برپا شده است. قرار بود که امسال ۲۰۰ امین سالگرد احداث این بنای باشکوه جشن گرفته شود. آتش سوزی این ساختمان شامگاه روز یکشنبه و بعد از بسته شدن درب های موزه بر روی عموم آغاز شد. تصاویری که رسانه های کشور برزیل از این آتش سوزی منتشر کردند، عمق این فاجعه و انتشار آتش گسترده به تمامی بخش های موزه را نشان دادند. میشل تمر رئیس جمهور برزیل در شبکه اجتماعی خود درباره این آتش سوزی گسترده در معروف ترین موزه این کشور گفت:

امروز روز بسیار تلخی برای تمامی مردم برزیل بود. چرا که ۲۰۰ سال کار، تحقیق و علم ما به طور کامل از بین رفت.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.